Mimo małych problemów technicznych zdołałyśmy uporać się z tą, ogromną jak nam się wydawało, ścianą w czasie ferii. W czasie pierwszego dnia, pod opieką pana majora Handke, dopięłyśmy na ostatni guzik wszystkie przygotowania, sprawdziliśmy farby i przygotowaliśmy ścianę do malowania. Nie bez echa powinno przejść tutaj zaangażowanie i wsparcie pana Handke, który służył swoim doświadczeniem i radą. Tak więc dnia pierwszego zakończyłyśmy przygotowania oraz ze zniecierpliwieniem czekałyśmy na kolejny dzień pracy.

Następnego ranka stawiłyśmy się punktualnie, by zacząć. Nie traciłyśmy pogody ducha wraz z naszą opiekunką, panią Bieszczak, gdy okazało się, że wszystkie drabiny jakimi dysponujemy są zbyt niskie. Pomimo niedogodności zaczęłyśmy malowanie. Po kilku godzinach musiałyśmy stwierdzić, że nasze dokonania są mizerne. I wtedy z pomocą przyszedł nam pan konserwator, który w ciągu dwóch godzin przygotował ścianę do dalszych prac artystycznych. Należą mu się wielkie ukłony i podziękowania.

Kolejnego dnia pod wodzą taty Michaliny, pana Szeląg, ruszyłyśmy z kopyta. Ani się obejrzałyśmy, a na ścianie pojawił się jak żywy Mikołaj Kopernik oraz Układ Słoneczny. Przez cały czas pilnowałyśmy się, by nie pomylić w nim niczego oraz nie dorobić Kopernikowi niewłaściwego wizerunku. Udało się z różnym skutkiem, aczkolwiek było przy nim mnóstwo śmiechu i zabawy. Trzeba przyznać, że niektóre z nas odnalazły swoje powołanie, jak na przykład robienie napisów czy też malowanie, tak mistrzowskich i demonicznych, imitacji raz i różnego rodzaju obrażeń na ciałach koleżanek.

Dnia czwartego pozostało nam tylko wykonać kilka stylistycznych poprawek i umieścić napis „Wszechświat kręci się wokół II Liceum Ogólnokształcącego, czyli wokół nas”. Bardzo dziękujemy pani Bieszczak za zostanie z nami jeden dzień dłużej, bu dopiąć wszystko na ostatni guzik. Nasz dziewczęcy skład bardzo się ze sobą zżył i zgrał przez te cztery dni.

Do naszej małej historii koleżeńskiej przejdą śmiechy i pomysły, jakie wpadały nam do głowy, nigdzie indziej jak, w toalecie oraz niezapomniane historie z Mikołajem Kopernikiem w tle. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc oraz dyrekcji za zaufanie i wiarę w nas. To był niesamowity czas i mam nadzieję, niesamowite efekty.