W II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie rusza Akademia Młodego Żeglarza – program cyklu wykładów i zajęć przeznaczonych dla uczniów naszej szkoły i nie tylko (od 12 roku życia), w trakcie których będzie można zdobyć patent żeglarski.
Program zajęć obejmuje wykłady i zajęcia - 2 bloki w miesiącu po 3 godziny każdy (prowadzone w soboty) – łącznie 30 godzin wykładów. Zajęcia odbywać się będą od marca do sierpnia 2013r.
Kurs obejmuje również zajęcia praktyczne - weekend na Mazurach (możliwość dopasowania jednego z 8 terminów) w miesiącach maj – czerwiec. Istnieje możliwość zabrania na zajęcia praktyczne na Mazurach rodziców!
Zajęcia podsumowuje tygodniowy rejs na Mazurach (część praktyczna kursu) w miesiącach lipiec – sierpień (możliwość wyboru jednego z dziesięciu terminów, od niedzieli do soboty). W soboty po ukończonym rejsie odbywają się egzaminy.
Zajęcia praktyczne wraz z zakwaterowaniem odbywają się na jachtach typu Tango 780, Twister, Antila 26. W trakcie zajęć praktycznych zapewniona jest opieka profesjonalnych instruktorów żeglarstwa i sterników oraz ubezpieczenie NNW.
Kurs trwa od marca do sierpnia, cena za udział w kursie to 189 PLN od osoby za miesiąc (w tym opłacone zajęcia praktyczne: weekendowe i tygodniowe), koszt egzaminu wynosi ok. 125 PLN (cena ubiegłoroczna).
Zapisy do końca stycznia przyjmuje M. Kaczmarek sala 5B