Uczennica naszego liceum - Emilia Ziegler - wzięła udział w popularnym telewizyjnym show „Bitwa na głosy”. Wystąpiła w poznańskiej drużynie rapera Mezo. Jednak aby znaleźć się w programie musiała przejść casting który odbył się na Stadionie Miejskim w Poznaniu 11 i 12 lutego 2012 r. 11 luty był dniem występowania przed producentami programu. Emilia nie spodziewała się, że znajdzie się na liście osób śpiewających kolejnego dnia przed Mezo. 12 luty to już casting właściwy. Kamery, make up i szef teamu – Mezo czyli Jacek Mejer, który poprosił Emilię o wykonanie dwóch jego utworów „Sacrum” i „Ważne”. Uczennica naszej szkoły jako czwarta osoba z szesnastu usłyszała „Chcę, żebyś była w mojej drużynie”. Popłynęły łzy szczęścia. Wtedy nasza koleżanka nie zdawała sobie jeszcze sprawy, że czeka ją bardzo ciężka praca, ale sprawiająca niesamowitą satysfakcję…
Pierwszym krokiem, który wykonał Mezoteam było nagranie piosenki mającej promować zespół przed programem, jak również nawiązującej do zbliżających się mistrzostw Euro. Utwór „To już czas” znalazł się na wysokim miejscu listy przebojów radia RMF FM i przez wielu został okrzyknięty nieoficjalnym hymnem Euro 2012! Kolejny krok to spotkania integracyjne. I nadszedł moment prób… Emilia przeprowadziła się do Poznania, bo właśnie tam drużyna Meza ćwiczyła swoje głosy i choreografię.
Pierwszy program na żywo czekał ich 3 marca. Codzienne przygotowania trwające ok. 3, 4 godzin przyniosły efekty - świetny występ. Pierwszy program był dla Emilii wielkim przeżyciem. Zobaczyła nowy świat, w którym poczuła się jak ryba w wodzie. Gdy pierwszy raz wyszła na „bitwowe” schody nie spodziewała się, że wraz z zespołem będzie wychodzić na nie co sobotę przez 10 kolejnych tygodni.
Zespół Meza w programie „Bitwa na Głosy” zajął III miejsce na podium, dzięki czemu wystąpił we wszystkich dziesięciu programach. Przez ten czas Emilia miała przyjemność wystąpić nie tylko z piętnastką wspaniałych ludzi i wokalistów ze swojej drużyny, ale również z Kasią Wilk czy Mieczysławem Szcześniakiem, u którego boku zaśpiewała solówkę dla prawie 3 milionów ludzi!

W drużynie nawiązały się przyjaźnie, między zespołami walczącymi ze sobą również. Mezo był dla swoich podopiecznych wspaniałym trenerem, ale to oczywiste, bo jest równie wspaniałym człowiekiem.
Dla Emilii występ w „Bitwie na głosy” był najpiękniejszym przeżyciem, jakie ją spotkało i upewnił ją jeszcze bardziej w tym, że śpiew to coś co kocha bezgranicznie. Jednak to wszystko nie udało by się jej bez pomocy rodziców, przyjaciół, dyrekcji szkoły, wychowawczyni i wszystkich nauczycieli, którzy ułatwiali Emilii ten ciężki okres w szkole.
Mezoteam spotyka się do dziś. Wspólnie udało im się zaśpiewać na 49 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zagrali również kilka koncertów, a kolejne są w planach.
Emilii marzenie spełniło się!

„Muzyka to początek i koniec wszelkiej mowy…”
Wilhelm Richard Wagner