Spotkanie było zaplanowane na godz. 17.30. Pogoda była sprzyjająca, więc na miejscu czekało na nas rozpalone ognisko. Gdy wszyscy już dojechali i dogadali się w kwestii pokojów, rozdaliśmy kiełbaski i ok.19 usiedliśmy dookoła grzejącego ogniska. Panowała bardzo miła atmosfera, wszyscy śmiali się, rozgrzewali i odpoczywali po tygodniu szkoły.

Po ognisku, gdy zaczęło robić się zimno, poszliśmy do środka by dopełnić żołądki przygotowanymi przez kolegów pysznymi ciastami (był naprawdę duży wybór). Po ‘deserze’ ok. godz. 20 uzgodniliśmy, że posiedzimy wszyscy razem i pogramy w gry, które zabraliśmy ze sobą. Cześć klasy grała w ‘Kocham cię Polsko’, co okazało się dość trudne, cześć bawiła się w kryminalistów i grali w karcianą ‘Mafię’, a reszta grała w ping-ponga. Gry wywołały bardzo dużo śmiechu i w przypadku niektórych – wiele emocji..

Z uśmiechniętymi buziami ok. 22 udaliśmy się do pokoi, by porozmawiać, poznać się bliżej, wymienić się wrażeniami dotyczącymi nowej szkoły i oczywiście – odrobinę poplotkować!

Następnego dnia wstaliśmy ok. godz. 9. Po porannej toalecie, wszyscy zgłodniali ruszyli do kuchni, by przygotować śniadanie, a było w czym wybierać! Sałatki, tosty, ciasta, kanapki, parówki itd. Wszystko oczywiście przyrządzone przez uczniów!

Z pełnymi brzuchami poszliśmy ogarnąć pokoje, spakować się i ok. godz. 11 ruszyliśmy na spacer nad Jezioro Łoniewskie. Na miejscu robiliśmy zdjęcia klasowe i miło spędzaliśmy czas podziwiając widoki.

Po powrocie do schroniska, zrobiliśmy herbatę, kawę i korzystaliśmy z ostatnich chwil na biwaku.
Ok. godz. 15 zaczęliśmy się zbierać i powoli wracać do domów.
Wyjazd bardzo się udał, poznaliśmy się bliżej i zaprzyjaźniliśmy.
Myślę, że każdy będzie miło wspominał ten biwak do końca życia.

MONIKA PRZYBYŁ, IF