W każdym kraju na każdym kontynencie są osoby potrzebujące pomocy - materialnej, psychicznej, medycznej, duchowej.
Istnieje wiele fundacji, organizacji i akcji umożliwiających wspieranie ubogich.
Jedną z form zaangażowania się w pomoc jest przeprowadzana także w naszej szkole akcja pod nazwą „Każdy znaczek wspiera misje”.  Polega ona na zbieraniu ostemplowanych znaczków pocztowych. Znaczki wysyłamy siostrom klaweriankom w Poznaniu. Siostry sprzedają je filatelistom, a pieniądze z ich sprzedaży przekazywane są na pomoc podopiecznym misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.
W II LO akcja „Każdy znaczek wspiera misje” zapoczątkowana została w kwietniu 2012 roku, a do czerwca tego samego roku zebrano już 6127 sztuk. W sposób szczególny przyczynili się do tego uczniowie: Brian Paszkowiak, Krzysztof Handke i Anita Dworniak.
3 lipca znaczki przekazano siostrze Annie, która głosiła rekolekcje dla uczniów naszej szkoły. Niedawno otrzymaliśmy list z podziękowaniem za włączenie się w akcję.

Każdy znaczek wspiera misje! Nie pozostawaj obojętny i przyłącz się!

Znaczki można przynosić do p. Dagmary Kulasik i ks. Marcina Przybylskiego.