I stało się....... mamy finał.

Nic nie wskazywało na taki obrót sprawy, tymbardziej, że nasi siatkarze na treningach prezentowali bardzo chimeryczną formę.
Celem nadrzednym , któremu podporządkowaliśmy nasze przygotowania był udział w Licealiadzie.

 Dlatego też oprócz czwartkowych treningów uczestniczyliśmy w rozgrywkach Leszczyńskiej Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych.
 I tu rozczarowanie - niestety porażka za porażką - mimo iż z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej.
Nowe ustawienia i założenia taktyczne sprawiły iż kilka meczy w pierwszej rundzie przegraliśmy minimalnie - w większości po własnych niewymuszonych błędach.

Dlatego też, z niepokojem czekaliśmy na dwa turnieje półfinałowe, w których mieliśmy się zmierzyć z zespołami Trójki i Metziga.

"Mistrzowie pierwszego seta" - tak można w największym skrócie określić naszych siatkarzy. Zarówno w pierwszym i drugim turnieju w pięknym stylu wygrywaliśmy pierwsze sety z wyżej notowanym zespołem III LO, by w kolejnych dwóch poczuć smak porażki. W kolejnych pojedynkach (dodać należy - bardzo nerwowych), na szczęście dwukrotnie pokonaliśmy w stosunku 2:0 Zespół Szkół Ochrony Środowiska i zajęliśmy II miejsce w grupie.

Bezposrednio o finału awansowali tylko zwycięzcy grup (JEDYNKA, TRÓJKA i ROLNIK) oraz drużyna z drugiego miejsca, która zdobędzie największą liczbę punktów.
I to właśnie dzięki tym wygranym setom z III LO oraz dwusetowym zwycięstwom z ZSOŚ z dorobkiem 8 pkt awansowaliśmy jako 'lucky looser" pozostawiając za sobą tak mocne zespoły jak Ekonomik czy Zespół Szkół Technicznych.

Teraz czekamy na finał, który odbędzie się na sali w Zaborowie we wtorek 3 lutego.
Do finału awansowali:


MATEUSZ WIŚNIEWSKI 1B
MARCIN SKUPIN 1B
MATEUSZ BUCHWALD 2F
JACEK GACKOWSKI 2F
JULIUSZ GOSIENIECKI 1B
BERNARD BUSZ 1B
DAMIAN MAĆKOWIAK 3D
JAN PRAUZIŃSKI 1B
DAWID GRODZKI 3D
FILIP CZTERNASTY 2B