Czym jest Maraton Pisania Listów?

Maraton Piania Listów jest przedsięwzięciem globalnym realizowanym w ponad 50 krajach na różnych kontynentach. Idea powstania Maratonu Pisania Listów narodziła się w Polsce, w warszawskiej grupie lokalnej. Pierwszy Maraton zorganizowano w 2001r. i już wtedy stał się wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym.
Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechnienia wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Maraton Pisania Listów opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólna sprawą całego społeczeństwa, a przy budowaniu kultury poszanowania praw człowieka i społeczeństwa obywatelskiego konieczna jest aktywizacja młodzieży już na etapie szkolnym.

Maraton Pisania Listów w II Liceum Ogólnokształcącym.

W weekend 8-9 grudnia 2012r. będziemy przez 24 godziny pisać ręcznie (!)listy w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Domagamy się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do wzięcia udziału w akcji. Dla osób z zewnątrz szkoła będzie otwarta w sobotę od 12 do 22 oraz w niedzielę od 06 do 12.