W miniony weekend 8-9 grudnia 2012r. już po raz piąty odbył się w naszej szkole Maraton Pisania Listów zorganizowany przez młodzież ze Szkolnej Grupy Amnesty International. W tym roku pisaliśmy listy dotyczące trzynastu różnych spraw. Wśród osób, w obronie których występowaliśmy do władz, były między innymi obrończynie praw człowieka z Iranu i Egiptu, a także obrońcy praw człowieka z Białorusi, Dominikany i Chin. Listy dotyczyły również grup społecznych, które zostały przymusowo wysiedlone, tak jak rodziny z ulicy Coastei w Rumunii, bądź ich status drastycznie się pogorszył z powodu działań korporacji, jak w przypadku społeczności Bodo w Nigerii. W czasie Maratonu pisaliśmy także listy w obronie dziewczyn z feministycznego zespołu punkowego Pussy Riot, które Amnesty International uznało za więźniarki sumienia, ponieważ w pokojowy sposób wyrażały swój sprzeciw wobec władz Rosji, za co zostały skazane na dwa lata kolonii karnej.
W szkole napisaliśmy 968 listów, które teraz zostaną wysłane do adresatów. Maraton odbył się w ponad 200 miejscach w całej Polsce, wspólnie napisaliśmy 182 957 listów, na całym świecie 420 214.
Wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas, aby stanąć w obronie tych, którym odmówiono prawa do obrony bardzo dziękujemy.