W poniedziałek po lekcjach, dnia trzeciego grudnia 2012 r, wybraliśmy się na wcześniej zorganizowaną wigilię klasową. Miała ona miejsce w schronisku młodzieżowym „Morena” w Osiecznej. Naszymi opiekunami byli wychowawca, pan Przemyslaw Borowiak oraz pani Aleksandra Gościniak. Kiedy wszyscy byliśmy już na miejscu i zostaliśmy przydzieleni do poszczególnych pokoi, rozpoczęliśmy przygotowania do Wigilii.
Część osób zajęła się nakrywaniem i strojeniem stołów, część pomagała w kuchni odgrzewając typowe wigilijne dania, pozostali z wielkim zaangażowaniem grali w ping-ponga. Na naszym stole wigilijnym znalazły się między innymi: pierogi z kapustą i grzybami, krokiety, ryba czy makiełki. Nie mogło zabraknąć też słodkości, czyli pierników czy różnych rodzajów ciast. Obowiązkowo był też opłatek, którym podzieliliśmy się składając sobie życzenia tuż przed wieczerzą. Kiedy spróbowaliśmy już tych wszystkich pyszności odwiedzili nas Święci Mikołajowie. Niektórzy z nas musieli skakać przez rózgę, alby odkupić swoje winy i otrzymać prezent, ale za to wszyscy zasłużyli na pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.
Po tych wydarzeniach, poszliśmy bawić się wspólnie grając w karty, ping-ponga, grając na gitarze i śpiewając lub po prostu rozmawiając ze sobą. Trwało to do późnych godzin nocnych, jednak w końcu zmęczenie wzięło górę, i położyliśmy się spać. Na szczęście kolejny dzień był dla nas wolny od zajęć szkolnych, więc mogliśmy odespać i odpocząć po wieczorze pełnym wrażeń.