Po dniach Starożytnej Grecji nadszedł czas na kolejną epokę w Koperniku. W świat dzielnych rycerzy, pięknych królewien i mrocznych wiedźm przeniosła nas klasa 2a wraz wychowawczynią, panią Marzeną Pawlicką. 5 grudnia 2012 r. klasa humanistyczna zorganizowała Dzień Średniowiecza.
Imprezę otwierał apel zorganizowany na drugiej lekcji. Uświetnił go danse macabre, czyli tzw. taniec śmierci oraz mini spektakl, w czasie którego zobaczyliśmy mieszkańców ziemi menzoberanckiej. Subtelne połączenie nauki z zabawą przypadło wszystkim widzom do gustu. Mieliśmy również okazję poznać króla Mizzryma Alrochta Leambera, królową Greyannę Sprawiedliwą, księżniczkę Patronellę oraz ich poddanych. Na ten dzień przygotowano wiele atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się karczma, w której można było zasmakować swojskiego jadła. W lesie Sherwood mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności w rzucaniu do celu, a przy stoisku nadwornego malarza skorzystać z uwiecznienia własnej podobizny. W szkolnych podziemiach rezydowały czarownice, które zapraszały śmiałków do sali strachu.
Na zakończenie obchodów uroczystości Dni Średniowiecza zorganizowano średniowieczny modowy konkurs na nadwornego krawca. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 2g , którzy zaciekawili nas swoimi strojami, jak i ich prezentacją. Dzień dobiegł końca. Rodzina królewska powróciła do swego zamku, mieszczaństwo i chłopstwo do swych obowiązków, a czarownice zagarniając miotły odleciały w nieznane. Czy jeszcze kiedyś ich zobaczymy?