Tradycyjnie przed Świętami, na leśnej polanie w Karczmie Borowej spotkali się sympatycy biegania (ci trenujący jak i amatorzy), aby wziąć udział w rozgrywanym po raz szesnasty Biegu Gwiazdkowym.
Na starcie stanęło około 100 zawodników reprezentujących nie tylko leszczyńskie gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, ale także uczniowie z Kościana oraz zawodnicy z Ukrainy.
Wszystkie biegi odbywały się na dystansie ok 2km i wiodły skutymi lodem i zmarzniętym śniegiem leśnymi ścieżkami.
Do pierwszego wyścigu wystartowały dziewczęta - w tym Karolina Jurczak z kl 2E.
Jeszcze na ok 250 m przed meta Karolina była czwarta, ale gorący doping jej kolegów podziałał jak zastrzyk energii i znakomitym finiszem wyprzedziła ona rywalki zajmując pierwsze miejsce.
Jeszcze lepiej na śliskiej trasie poradził sobie popularny "Grochu" czyli Dawid Grodzki z kl.1D, który narzucił od początku takie tempo, że na metę wbiegł z ok 200 m przewagą nad kolejnym zawodnikiem.
W kolejnym biegu wystartowało trzech naszych uczniów - Patryk Bolewicz 3E, Jacek Płucieniczak 3F i Mikołaj Dubicki 3E.
Mimo trudnych warunków do biegania zajęli oni miejsca w pierwszej dziesiątce - co jest sporym sukcesem w tak mocnej obsadzie.
Dodać należy,że Dawid Grodzki czuł się niespełniony i wystartował jeszcze w biegu Open, w którym zajął znakomite 3 miejsce.


#sport #lekkoatletykaGaleria zdjęć: