16 marca 2011 roku w Koperniku odbył się Dzień Dawcy Szpiku. Klasa 2f wraz ze mną, swoim wychowawcą, pod patronatem fundacji DKMS, zorganizowała, przeprowadzoną na szeroką skalę całego miasta, akcję rejestrowania chętnych w banku szpiku.
Cała akcja była poprzedzona kampanią informującą mieszkańców miasta na czym polega rejestracja w banku szpiku, kiedy i gdzie będzie można dołączyć do grona potencjalnych dawców. Informacje można było znaleźć w prasie, usłyszeć w lokalnym radio, przeczytać na portalach internetowych, czy plakatach rozwieszonych na ulicach miasta. Dodatkowo na dzień przed akcją zorganizowaliśmy marsz ulicami miasta Leszna z transparentami informującymi o dacie i miejscu akcji. Zarówno młodzież Kopernika jak i Gimnazjum nr 4 czynnie uczestniczyła w marszu.
Natomiast w środę 16 marca o godzinie 10 zaczęliśmy rejestrować dawców. Wolontariusze z klasy 2f przeprowadzali wywiady z chętnymi osobami i wypełniały kwestionariusze osobowe, pielęgniarki – wolontariuszki pobierały próbki krwi, które później były magazynowane w specjalnych pojemnikach, a lekarze czuwali nad dobrym samopoczuciem każdego z potencjalnych dawców. Akcja trwała do godziny 18 i udało nam się zarejestrować 253 potencjalnych dawców, z czego największym wsparciem byli sami uczniowie i nauczyciele Kopernika. Akcja została przeprowadzona wzorowo i ze świetnym rezultatem. Mam gorącą nadzieję, że już wkrótce ktoś z nas stanie się dawcą i uratuje komuś życie .