W piątek 21 grudnia, niemal tuż po zakończeniu naszego apelu bożonarodzeniowego, udaliśmy się na wigilię klasową do ośrodka "Morena" w Osiecznej.

Tempo po apelu było niesamowite, ale wszyscy zdążyliśmy ostatecznie na autobus! Podczas wyjazdu opiekę nad nami sprawowali, nasz wychowawca, pan Mateusz Gmura oraz pan Dariusz Różnicki. Wspólnie przygotowana wieczerza wigilijna minęła w rodzinnej, ciepłej atmosferze - było tradycyjnie i klasycznie, ale też stylowo i ze smakiem: opłatki i życzenia, krawaty i garsonki, a na stole karpie i barszcz, oraz kutia i buraczki z chrzanem... Dwanaście potraw... Żeby tradycji stało się w pełni zadość, pojawił się też - dobrze nam znany choćby z w wcześniejszego apelu - św. Mikołaj! Tym razem jednak z prezentami!

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy po wszystkich ceremoniach nie mieli ochoty na dalszą zabawę: tańczyliśmy, śpiewaliśmy przy okazji karaoke, oglądaliśmy też filmy, zarówno te łzawe, jak i te radosne, a najbardziej wytrwali z nas spędzili długie godziny na niezłomnej walce z grą SCRABBLE (zarówno po polsku jak i angielsku!).

Następnego dnia wróciliśmy do swoich domów, by dalej szerzyć atmosferę świąt wywiezioną z "Moreny".

przygotowały: Joanna Kochańska i Ilona Buksińska (klasa 1g)