ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE „POKONAĆ OPÓR PRZED PIERWSZĄ POMOCĄ”
21 lutego 2013 roku odbył się drugi etap leszczyńskiego konkursu szkół średnich z wiedzy o pierwszej pomocy pod hasłem „Pokonać opór przed pierwszą pomocą”. Organizatorami konkursu było III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Lesznie i Młodzieżowa Rada Miasta Leszna.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Bartłomiej Chmielewski i Michał Szymański z klasy 3E oraz Kajetan Dłużyński i Maciej Weber z klasy 3G. Opiekunem drużyny był Krzysztof Handke.
Podczas rozgrywek drugiego etapu konkursu miały miejsce dwie rundy. Podczas pierwszej, testu, najlepiej wypadł Michał Szymański, uzyskując 29 punktów na 30 możliwych. Pięciu najlepszych uczestników po teście rywalizowało w drugiej rundzie, w której musieli „odegrać scenkę” z zakresu pierwszej pomocy. Ponownie najlepszym okazał się Michał Szymański, który został zwycięzcą całego konkursu.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca nagrodę rzeczową.