Jak co roku - przed Świętami Wielkanocnymi nasz szkoła organizuje turniej tenisa stołowego, którego stawką jest wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w tej dyscyplinie sportu - nie tylko w Lesznie, ale i w Powiecie Leszczyńskim. Do turnieju zgłosiło się 40 chłopców oraz 20 dziewcząt reprezentujących wszystkie leszczyńskie szkoły ponadgimnazjalne oraz LO Włoszakowice.
W wyniku emocjonującej rywalizacji na najwyższym stopniu podium w kategorii dziewcząt stanęła Karolina Stachowiak z kl. IB, która w finale pokonała reprezentantkę III LO Kingę Sikorską. Szóste miejsce zajęła Michalina Wielebińska z kl. IIIA a Iza Józefiak (IIG) i Kasia Chudy (IIG) zajęły miejsca w pierwszej szesnastce.
Niegościnni dla innych zawodników okazali się dwaj maturzyści - Kacper Raksimowicz (IIIA) oraz Patryk Bolewicz (IIIE, którzy spotkali się w pojedynku finałowym. Niespodzianki nie było i wyżej notowany Kacper pewnie pokonał swojego kolegę w stosunku 3:0 zapewniając sobie trzeci pod rząd tytuł Mistrza Leszna.
Bardzo dobrze spisał się Marcin Rosiński(IIIA), który po porażce z późniejszym zwycięzcą został sklasyfikowany na V miejscu.
W turnieju zagrali też: Mikołaj Dubicki (IIIE) oraz Maciej Szczepański (IIF), którzy przegrali po zaciętej walce swoje pierwsze pojedynki.

 

#sport #tenisstołowy