Przy pięknej, idealnej do biegania pogodzie w lesie za os. Zamenhoffa rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Leszna i powiatu w biegach przełajowych. Młodzież podzielono na 2 kategorie - klasy I i klasy II-III.
Znakomicie spisali się nasi uczniowie, którzy na dystansie 13oo m dla dziewcząt i 1700m dla mężczyzn zdominowali rywalizację.
Wśród dziewcząt klas pierwszych srebrny medal wywalczyła Ada Zborowska z kl Ic, która nieznacznie przegrałą z trenującą Agatą Gluma z ZSRB. Trzecie miejsce zajęła Maria Gościniak z kl Ie, a czwarte Iga Zborowska z kl Ie.
Dziewczęta te awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w sobotę w Żerkowie, a Marysię, która wydaje brata za mąż zastąpi Jagoda Krzystyniak z kl Ig, która zajęła V miejsce.
Znakomicie spisali się też pierwszoklasiści - faworyt Dawid Grodzki z kl Id zwyciężył z dużą przewagą. Trzecie miejsce, co było ogromną niespodzianką zajął Tomek Kaźmierczak z kl. Ie.
Wśród dziewcząt klas II-III zwyciężyła Wiktoria Janicka z kl IIc, która wyprzedziła Karolinę Jurczak z IIIe oraz Agatę Nowak z kl IIc.
Wśród najstarszych licealistów blisko podium znaleźli się Jacek Płócieniczak IIIf, Kamil Muller IIIe, Miłosz Zdęga IIId, Mikołaj Lewicki IIf, Patryk Bolewicz IIie.
Ponadto naszą szkołę reprezentowały : Julia Borowska i Marta Antkowiak.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy


W sobotę finał w Żerkowie - trzymamy kciuki

#sport #lekkoatletyka #biegiprzełajoweGaleria zdjęć: