W sobotę 13 kwietnia 2013r. odbyły się w naszej szkole, jak co roku, Drzwi Otwarte przygotowane specjalnie dla młodszych kolegów i koleżanek, którzy chcieliby uczyć się w naszej szkole. Dzięki tej imprezie mogli zdobyć wiele informacji dotyczących II LO, wysłuchać prezentacji o profilach klas, a nawet uczestniczyć w lekcjach pokazowych przygotowanych specjalnie na tę okazję.
Oficjalne rozpoczęcie Drzwi Otwartych miało miejsce o godzinie 10.00 w auli szkoły. Wszystkich gości powitali Kinga Kuczyńska i Patryk Józefowicz, którzy w skrócie opowiedzieli o naszej szkole, po czym przemówiła pani dyrektor Krystyna Łasowska. Następnie uroczystość umiliły występy uczniów, m.in. dziewczyn z grupy aerobiku, zespołu muzycznego „The Kopernix” oraz tanecznej grupy „Hunters” złożonej z tegorocznych maturzystów. Ponadto zostały wyświetlone filmiki nakręcone przez uczniów szkoły, a przedstawiające życie ucznia Kopernika z przymrużeniem oka.
Na terenie szkoły rozstawione były też najrozmaitsze stoiska szkolnych grup zainteresowań, kółek tematycznych oraz wystawy prac plastycznych i fotograficznych uczniów. Kandydaci do II LO mogli pooglądać dyplomy czy puchary zdobyte w zawodach sportowych oraz zagłębić się w każdy temat dotyczący naszej szkoły lub też pograć w piłkarzyki nawet z samym panem dyrektorem Kopydłowskim. Stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, a pokaz oraz kontrolowany wybuch zaprezentowany przez szkolne kółko militarne wywarły na wszystkich ogromne wrażenie.
Drzwi Otwarte przygotowane z ogromnym zaangażowaniem przez nauczycieli i uczniów Kopernika cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów gimnazjów i ich rodziców. Jesteśmy przekonani, że wielu z nich zobaczymy w murach naszej szkoły we wrześniu.

Kinga Kuczyńska, kl. 2b
Zdjęcia: Malwina Przybylska z kl.1c