Dnia 22.04.2013 odbyły się Mistrzostwa Rejonu Leszno Wielkopolskiej Licealiady w Piłce Nożnej Rawicz-Sarnowa.

W mistrzostwach brało udział pięć najlepszych drużyn z rejonu, a były to:

- Zespół Szkół Zawodowych z Gostynia
- Zespół Szkół Zawodowych z Wolsztyna
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Kościana
- Zespół Szkół Zawodowych z Rawicza
- II Liceum Ogólnokształcące z Leszna

  Drużyna naszego liceum miło wspomina rywalizację w Rawiczu.
W poprzednim turnieju, który był rozgrywany w tej miejscowości zwyciężyliśmy  i awansowaliśmy do Finałów Wojewódzkich, co prawda był to turniej rozgrywany w hali , ale i tym razem jechaliśmy do Rawicza po zwycięstwo.
Zagraliśmy mecz otwarcia turnieju, co nie jest miłe dla zawodników, gdyż drużyny nie wiedzą czego się mogą spodziewać po przeciwniku. Na domiar złego już w trzeciej minucie meczu kontuzji doznał czołowy zawodnik naszej drużyny Marcin Piotrowiak, jak się później okazało kontuzja była na tyle poważna że Marcin musiał udać się do szpitala w Rawiczu.
Pierwszy mecz z drużyną z Gostynia zremisowaliśmy 0:0.
Po kontuzji Marcina zauważyłem że morale drużyny trochę opadło, a kolejnym meczem dla nas było trudne spotkanie z gospodarzem turnieju, który swój pierwszy mecz wygrał z drużyną z Kościana. Do spotkania wyszliśmy z okrzykiem drużyny ;) i pełni optymizmu. Po końcowym gwizdku wynik 2:0 dla II LO. Kolejnym spotkaniem był mecz z Kościanem, z którym niestety tylko zremisowaliśmy 2:2 ,przez co kolejne spotkanie Rawicz-Wolsztyn mogło wyłonić zwycięzcę turnieju, na domiar złego miała to by być drużyna z Rawicza z którą wcześniej wygraliśmy. Na nasze szczęście mecz zakończył się wygraną chłopaków z Wolsztyna, przez co w finale spotkaliśmy się właśnie z Wolsztynem. Do meczu przystąpiliśmy już w pełnym składzie - Marcin przyjechał ze szpitala, niestety mógł nas wspierać tylko z ławki. Rozpoczynając mecz wiedzieliśmy że musimy wygrać aby awansować, natomiast drużynie z Wolsztyna wystarczał remis, w dodatku w pierwszej połowie tracimy bramkę. W przerwie meczu wiedzieliśmy że musimy strzelić przynajmniej dwie bramki w drugiej połowie meczu. Powiedziałem chłopakom że jest to prawdopodobnie ich ostatni mecz (większość tegorocznych maturzystów) więc muszą dać z siebie wszystko, poskutkowało, mówiąc w piłkarskim żargonie dosłownie "gryźli trawę" . Mecz zakończył się  wygraną naszej drużyny 3:2.
Chłopaki udowodnili że nie był to ich ostatni mecz w barwach II LO. Już jako absolwenci naszej szkoły będą reprezentować nas 30.04 2013 w Finale Wojewódzkim w Szamotułach.
Cieszy też fakt że przysłowiowa młodzież naszej szkoły I i II klasy nie ustępuje umiejętnościami starszym kolegom, co dobrze wróży na przyszłe lata.

SKŁAD ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNY

Błażej Szymczak
Tomasz Kaźmierczak
Jakub Kaźmierczak
Tomasz Kowalak
Patryk Bolewicz
Michał Miara
Krzysztof Jankowski
Marcin Piotrowiak
Krzysztof Szczepański
Damian Maćkowiak


Chłopaki powodzenia w Finale Wojewódzkim !

#sport #piłkanożna