Już po raz drugi redakcja „ABC” i Komisja Kultury i Sportu Rady Miejskiej Leszna zorganizowała konkurs popularyzujący wśród uczniów i nauczycieli zwyczaj codziennej jazdy na rowerach. Nagrodą dla placówki, która miała tego dnia najwyższy wskaźnik procentowy rowerów była kwota 10 000 zł z przeznaczeniem na zakup nowego stojaka rowerowego.
W środę 24 kwietnia uczniowie i nauczyciele II LO, jak co dzień, licznie przybyli do szkoły na swoich jednośladach. Około godziny 10.00 komisja złożona z przedstawiciela organizatorów pana Sławomira Mocka, przedstawicielki Samorządu Szkolnego pani Agnieszki Jąder oraz pani dyrektor Jolanty Tonkiewicz przystąpiła do liczenia rowerów stojących na terenie naszej szkoły. Po przeliczeniu okazało się, że tego dnia 129 uczniów i nauczycieli Kopernika przybyło do szkoły na rowerach. Liczba ta była bardzo zbliżona do tej z poprzedniego roku. Niestety, po niecierpliwym oczekiwaniu na wyniki liczenia w innych placówkach oświatowych dowiedzieliśmy się, że i w tym roku nie udało nam się wygrać. No cóż, może za rok? Na pewno przegrana nie zniechęciła nikogo w Koperniku do poruszania się na rowerach. Jak słusznie zauważył pan Edward Baldys, pod naszą szkołą jest wyjątkowo dużo rowerów każdego dnia. A o stojaki powalczymy znów za rok. Póki co, będziemy sobie radzić korzystając z tego co mamy, czyli kilku stojaków, ogrodzenia i drzew znajdujących się na terenie naszej szkoły… 
 
Relacja: pani Agnieszka Jąder
Zdjęcia: Malwina Przybylska z kl. 1c