14 maja 2013r. odbyły się Igrzyska Lekkoatletyczne Placówek Szkolnictwa Specjalnego z Wielkopolski. Organizatorem było Stowarzyszenie "Sprawni Razem", działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Lesznie. Zawodnicy brali udział w takich konkurencjach jak: skok w dal, biegi na 100,400,800 i 1500 metrów, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz w biegu sztafetowym. Widzom imponowali radością, chęcią wygranej, a także ogromną wolą walki.

Wśród uczestników imprezy nie zabrakło uczniów II LO, którzy od lat współpracują z ZSS w Lesznie. Wolontariusze z „Kopernika”, jak zawsze z ogromnym zaangażowaniem pomagali w igrzyskach. Do ich zadań należała opieka nad uczestnikami, wypełnianie protokołów, sędziowanie. Dla naszych wolontariuszy z klas 1a,1c,1d,1f oraz 2f była to doskonała okazja do wykorzystania zdobytych wcześniej umiejętności niezbędnych w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Po zakończonych zawodach wszyscy zawodnicy i wolontariusze opuszczali stadion lekkoatletyczny z uśmiechem i zadowoleniem z kolejnej udanej imprezy sportowej.

Opracowała Aleksandra Adamiszyn kl.1a

Zdjęcia: Malwina Przybylska z kl.1c