Już po raz dwunasty Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury zorganizowało Wojewódzki Konkurs Literacko-Fotograficzno-Plastyczny Małe Konfrontacje. Nasi uczniowie corocznie biorą udział w tym konkursie – nie inaczej było też w tym roku. W konkursie uczestniczyło 10 uczennic i uczniów naszej szkoły.
7 czerwca podczas wernisażu wystawy w Galerii w Ratuszu ogłoszony został werdykt jury, czyli tzw. „złote dziesiątki” w każdej z kategorii oraz nazwiska twórców, których prace zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej.

Miło nam poinformować o sukcesie uczniów Kopernika.

Do „złotej dziesiątki” laureatów konkursu literackiego zakwalifikowane zostało opowiadanie "Koniec świata" autorstwa Jakuba Gabały z kl. 1b oraz zestaw wierszy Ani Dobrzyńskiej z kl. 3a - to już jej kolejne wyróżnienie w tym konkursie za twórczość poetycką .
W galerii plastycznej konkursu zostały wystawione prace dwóch naszych uczennic – "Baletnice" Zuzanny Grodzkiej z kl. 1b oraz tryptyk "Grafinatura" Pauliny Wojny z kl. 2c.  Natomiast w galerii fotograficznej wystawiona zostanie praca Aleksandry Mrozek "Zimowy sen".

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i oczywiście każdemu z osobna.

Miarą sukcesu naszych uczniów jest ilość uczestników. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 587 uczestników. W dziale literackim 147 autorów, w fotografii 186 osób a w plastyce 254.

Wystawa w Galerii w Ratuszu, na której można zobaczyć i przeczytać prace naszych uczniów, będzie czynna od 10 do 19 czerwca (poniedziałek-piątek z wyłączeniem środy w godz. 12.00-15.00, w środę 15.00-18.)

Poniżej link do artykułu i zdjęć z wernisażu na portalu elka.pl
http://elka.pl/content/view/64789/80/