W piątek 14 czerwca 2013 r. aula naszej szkoły utonęła w barwach biało – niebieskich, bowiem uczniowie klasy 1a przygotowali apel o drużynie żużlowej – Unii Leszno oraz jej kibicach. Uczestnicy już na samym początku zostali zaskoczeni – w auli pojawili się zaproszeni goście: trener Roman Jankowski, kapitan leszczyńskiej Unii Przemek Pawlicki oraz jego młodszy brat, junior drużyny z Leszna – Piotrek Pawlicki.
Na uczestników spotkania czekała moc atrakcji. Najpierw zostały rozegrane dwa półfinały konkursu wiedzy o sporcie żużlowym i Unii Leszno, z których zostało wyłonionych po dwóch finalistów, ci natomiast walczyli w półfinale o cenne nagrody – bilet na najbliższy mecz w Lesznie oraz gadżety drużyny. Warto dodać, że konkurs został przeprowadzony w konwencji żużlowego Grand Prix – na scenie oprócz narysowanych pól startowych i taśmy pojawiły się także podprowadzające, które wywołały spore poruszenie.
Następnie uczestnicy spotkania mogli zadać gościom pytania dotyczące ich przygotowań do sezonu, obecnej sytuacji drużyny, czy życia pozażużlowego. Wiele sportowych emocji dostarczyła kibicom klasa 2d, która przeprowadziła profesjonalny doping, natomiast klasa 2a wykonała zabawny skecz – parodię żużlowej rzeczywistości. Na koniec każdy mógł zrobić sobie zdjęcie lub uzyskać autograf od trenera Jankowskiego i braci Pawlickich. Zarówno zaproszeni goście, jak i uczniowie oraz nauczyciele opuścili szkołę w piątkowe popołudnie z uśmiechami na twarzach.

Zdjęcia: Malwina Przybylska z kl. 1c