Tak jak planowaliśmy 27 listopada i 28 listopada wybraliśmy się na spektakl „Blanche i Marie” w reż. C. Ibsena grany na Scenie Kameralnej i spektakl „Lincz: Pani Aoi. Wachlarz. Szafa” w reż. A. Olsen grany na scenie na Świebodzkim. Oba przedstawienia dostarczyły nam ogromnych wrażeń i emocji, choć zdecydowanie się od siebie różniły zarówno tematyką, formą teatralną zaproponowaną przez reżyserów jak i grą aktorską ( świetną ). Zmusiły nas również do zmierzenia się z naszymi ograniczeniami, stereotypami i narzuconą perspektywą patrzenia na wiele spraw tak bardzo nam przecież bliskich jak choćby: miłość, odwaga w kształtowaniu siebie, relacja z drugim człowiekiem (Innym) czy poczucia ogromnego osamotnienia.
„Blanche i Marie” to spektakl oparty o tekst Per Olov Enquist BLANCHE I MARIE według powieści "Opowieść o Blanche i Marie" (Boken om Blanche och Marie) oraz dramatu "Blanche i Marie" (Blanche och Marie). Opowiadający o dwóch kobietach , których życie napromieniował rad, polon i najstarszy pierwiastek świata – miłość. A między nimi prof. Charcot i dr Freud, którzy determinują ten świat widziany z ich męskiego punktu widzenia, gdzie kobieta może być tylko przedmiotem ich badania.
„Lincz: Pani Aoi. Wachlarz. Szafa” 葵の上. 班女. 道成寺 (Aoi-no Ue. Hanjo. Dōjōji) według jednoaktówek Yukio Mishimy to spektakl o styku dwóch kultur Zachodu i Wschodu, i ludziach, których możemy obserwować w dziwnych sytuacjach.
W styczniu planujemy następne wyjazdy:)

 

#teatr #wyjazdydoteatru #przedstawieniaj