Całą klasą 1B postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę integracyjną. Chcieliśmy się bliżej poznać,a także spędzić ze sobą trochę czasu. Głosem większości uznaliśmy, że najlepszym miejscem na pierwszą wycieczkę z noclegiem będzie Boszkowo. 4 października dotarliśmy do ośrodka wypoczynkowego Karczemka.

Zaczęliśmy od robienia sobie nawzajem zdjęć. Próbowaliśmy również uczniów ułożyć na ziemi napisy IB i IBIZA, co nam się prawie udało! Następnie udaliśmy się z naszą wychowawczynią p. Magdaleną Pacholczyk i p. Iwanowską na spacer do Starkowa. Głównym celem był sklep spożywczy – nikt nie wrócił z pustymi rękoma! Później mieliśmy czas wolny, który spędziliśmy na wiele sposobów: grając w gry planszowe,w siatkówkę, a także odpoczywając w domkach lub na zewnątrz. Całe popołudnie minęło na wyczekiwaniu wieczornego ogniska. Wtedy cała klasa biesiadowała, śpiewając i grając na gitarze,a nawet tańcząc. Z pewnością to był czas, gdy 1B się najbardziej zintegrowała, ponieważ robiliśmy to wszyscy, bez wyjątków.

Noc spędziliśmy podzieleni na trzy grupy, w trzech domkach (z powodu posiadania tylko trzech ogrzewaczy,z których jeden nie działał). Mimo niskiej temperatury, atmosfera była wspaniała – noc tym bardziej! Następnego ranka wszyscy obudziliśmy się wprawdzie niewyspani, chociaż w dobrych humorach. Następnie wszyscy rozjechaliśmy się do domów, w celu przespania pozostałej części dnia.


Katarzyna Owczarska, Michał Frąckowiak, kl. 1B