Trzeci rok z rzędu nie mamy sobie równych w Lesznie w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy cyklicznie wygrywają rywalizację w Lesznie, poprzez co uzyskują awans do finałów wojewódzkich w Poznaniu.
Finały Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się na Hipodromie Wola w Poznaniu. Rywalizowało ze sobą ponad 1000 młodych sportowców. Od godzin porannych startowali ci najmłodsi ze szkół podstawowych, następnie gimnazjalnych  po nich przyszedł czas na nas. Pogoda  nie rozpieszczała, wiał silny wiatr, pomimo tego dziewczynom udało się ukończyć zmagania na dystansie 10x800m. na wysokim 10 miejscu. Chłopacy swój start zaplanowany mieli na 13:40, po kilkominutowym opóźnieniu około godziny 14 mogli oni wystartować na dystansie 10x1000m.
Po zaciętej rywalizacji ukończyli bieg na... 10 pozycji ( nie chcieli być gorsi od dziewczyn ; ) Nadmienię jeszcze iż zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców rywalizowało ze sobą 36 sztafet,  także 10 miejsce jakie uzyskaliśmy w tak wielkiej stawce jest dużym sukcesem.
Każdy startujący musiał przebiec swój dystans w średnim czasie ok 3,15 - 3,40,  najlepszym udało się zejść poniżej 3 minut.
Ciężki start w zawodach mogliśmy zrekompensować sobie w drodze powrotnej objadając się bananami i popijając je  wodą niegazowaną. Szkoda tylko,
iż nie mogliśmy wracać jednym autokarem co na pewno służyłoby  integracji sportowej ; )
Opiekunką drużyny dziewcząt jest p.Cecylia Pudlicka, która stwierdziła iż nie dosyć iż mamy silną ekipę biegaczy to w dodatku złożoną z samych przystojniaków, ja również z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że nasze dziewczyny były najpiękniejszą sztafetą na zawodach.

Przystojniacy : )
MIKOŁAJ  LEWICKI
SZYMON  DEMBIŃSKI
DAWID  GRODZKI
MICHAŁ  WAWRZYNIAK
KONRAD  TONKIEWICZ
MIKOŁAJ  PRUS
MATEUSZ  KALINOWSKI
JĘDRZEJ  WYSKOK
TOMASZ  KAŻMIERCZAK
PIOTR  PRYMAS
ERWIN  HUMSKI
 
opiekun: p.Maciej Kostrowski

Najpiękniejsze : )
WERONIKA   JĘDRYCZKA
ANIA WIEJA JULIA   BOROWSKA
AGATA  NOWAK
KINGA  PATALAS
MARIA  GOŚCINIAK
JAGODA  KRZYSTYNIAK
ADA  ZBOROWSKA
WIKTORIA  JANICKA
IGA  ZBOROWSKA 
SANDRA  SKRZYPEK
WIKTORIA  WITCZAK
MONIKA  PAWELCZYK

opiekunka:p.Cecylia Pudlicka

Wszystkim pięknym dziewczynom jak równierz przystojniakom reprezentyjąm "Kopernika" wielkie dzięki i sukcesu w przyszłym roku.

 

#sport #lekkoatletyka #biegiprzełajoweGaleria zdjęć: