Przy okazji omawiania tematu „Passions” na lekcjach języka angielskiego w klasie 3b programu IB zorganizowaliśmy Hobby Day, który niespodziewanie przekształcił się w Hobby Week, bo jak wiadomo o swoich pasjach można rozprawiać godzinami.

Przy pomocy prezentacji multimedialnych, mini-pokazów, w asyście swoich kolekcji i niezliczonych gadżetów IBiki zaprezentowały to, czym zajmują się w wolnym czasie (jeśli taki mają), co ich „kręci”, co sprawia, że świat jest piękniejszy, a życie IBika bardziej znośne.

Prezentacje były doskonałą okazją do lepszego poznania siebie nawzajem, ale przede wszystkim do poszerzenia wiedzy z różnych dziedzin, a może nawet złapania bakcyla nowego hobby.

Podczas hobbistycznego weekendu za sprawą Artura, Filipa i Natalii mieliśmy okazję dowiedzieć się wszystkiego o tężyźnie fizycznej a w szczególności o tenisie, podnoszeniu ciężarów, triatlonie, MTB, fitnesie, bieganiu, jeździe na rolkach i siłowni. Dzięki Kasi znaleźliśmy się na chwilę w japońskim świecie Mangi i Anime. Jagoda i Jacek zaprosili nas do Chin i Korei. Dzięki Jagodzie potrafimy już przywitać się po chińsku a taniec Jacka przy muzyce koreańskiej na długo zapadł nam w pamięć. Dominika i Ada zaraziły nas pasją czytania, Ada zaimponowała nam wiedzą na temat różnych mitologii. Krzysztof wprowadził nas w świat kibiców piłki siatkowej, nożnej i żużla. Czy wiedzieliście, że Krzysztof jest reporterem największego portalu sportowego w Polsce?! Marysia opowiedziała nam o swojej miłości do Arctic Monkeys. Dzięki Amadeuszowi poznaliśmy zasady strategicznej gry bitewnej Warhammer 40000. Dawid, biolog z zamiłowania, usiłował wytłumaczyć nam jaki jest pływ fitoncydów roślin czosnkowatych na Paramecium Aurelia (!) a nasz przyszły Karl Lagerfeld, Pierre zaprosił nas do świata Haute Couture i pochwalił się swoimi pierwszymi projektami.