W dniach 2-4 grudnia 2013 r. w naszej szkole klasa 2G zorganizowała zbiórkę odzieży na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie, który jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety. Sprzedawane były również ciasta, które zostały przygotowane przed uczniów (...i rodziców, dziękujemy!) klasy 2G. Dochód ze sprzedaży ciast został przeznaczony na zakup środków czystości dla podopiecznych tego ośrodka.

Natomiast w piątek, 6 grudnia delegacja z klasy 2G, podczas wizyty w Łopiennie, przekazała zebraną odzież oraz środki czystości na ręce Siostry Weroniki. Uczniowie zostali zapoznani z ośrodkiem oraz obejrzeli codzienną pracę opiekunów i terapeutów.

Mieszkańcy ośrodka osiągają wysokie wyniki w zawodach sportowych. Wyjeżdżają na paraolimpiady byli m.in. w Korei Południowej. Podopieczni są uzdolnieni artystycznie oraz manualnie. Posługują się m.in. techniką decoupage, techniką quillingu oraz haftują. Pokoje są odremontowane i wzbudzają pozytywne emocje. W dowód wdzięczności dla dyrekcji naszej szkoły przekazana została papierowa choinka, którą wychowankowie ośrodka wykonali własnoręcznie.

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO NASZEJ AKCJI!
klasa 2G
pisała Agata Kaźmierczak