Naczelnym hasłem rajdu był zawołanie: „Wystartowałeś – uczciłeś pamięć naszych przodków – powstańców wielkopolskich”. W rajdzie wzięło udział 18 drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Leszna, Lipna, Osiecznej i Nietążkowa.

Wszystkie drużyny miały do zrealizowania wiele zadań praktycznych, m.in. musiały wykonać proporce nawiązujące treścią do wydarzeń z lat 1918-1919 i 1920, wykazać się wysokim poziomem wiedzy z zakresu najnowszej historii regionu, pokazać swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, strzelania z broni sportowej, rzutu granatem, pokonać tor sprawnościowy w hali sportowej w koszarach leszczyńskiej jednostki wojskowej oraz wykorzystać w praktyce wiedzę z zakresu topografii miasta odszukując miejsca związane z powstaniem wielkopolskim, takie jak ulice, pomniki i groby powstańców.

Ponadto w ramach rajdu wszystkie drużyny uczestniczył na Rynku w uroczystości patriotycznej z okazji rocznicy powstania i powrotu miasta do Polski. W koszarach na uczestników czekała wojskowa grochówka, tam też nastąpiło podsumowanie i rozwiązanie rajdu.

Oto informacje na temat rajdu zamieszczone na leszczyńskich portalach informacyjnych:

elka.pl

http://elka.pl/content/view/68254/150/

http://elka.pl/content/view/68283/80/

leszno24.pl

http://leszno24.pl/94_lata_temu_Leszno_odzyskalo_niepodleglosc_(zdjecia),18723.html


Pliki do pobrania:
regulamin.pdf