W tym roku podobnie jak w poprzednich dwóch latach nie mieliśmy sobie równych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Zawody w Lesznie co roku zdominowane są przez młodzież z naszego liceum.
Jak sama nazwa wskazuje, rywalizacja polega na przebiegnięciu określonego dystansu przez 10 osób, jedna po drugiej tj;
(dziewczyny 10x800m, chłopcy 10x1000m).

Po wyłonieniu najszybszych osób z naszej szkoły na w/w dystansach i ułożeniu kolejności przekazywania pałeczki sztafetowej, przyszedł czas na start w zawodach. Pierwsze odbywały się na "własnym podwórku" tj;
w lesie za Szkołą Podstawwową nr 13. Były to zmagania rejonowe, które od kilku lat, zarówno dziewczęta jak i chłopcy wygrywają. Dzięki wygranej w Lesznie dostaliśmy się do Finału Wojewódzkiego w Poznaniu, który odbył się 17.10.2014r.
W odróżnieniu do zawodów w Lesznie, te w Poznaniu nie napawały optymizmem, ze względu na warunki atmosferyczne które w tym dniu panowały, padała mżawka, która to spowodowała że trasa nie wyglądała najlepiej. A zważywszy na to iż przed naszymi startami kilkaset osób ( SP,Gim) musiało ją przebiec (przeorać:) tym bardziej byliśmy załamani.
Ja z p.Cecylią Pudlicką przekonaliśmy się na własnej skórze że trasa była wymagająca. Ustawiliśmy się, naszym zdaniem w najbardziej ciekawym miejscu (duuużo błota) . Chcąc ustalić sposób pokonywania błotka i ustalić taktykę, obserwowaliśmy zmagania gimnazjalistów. W pewnym momencie usłyszałem od p. Pudlickiej "masz błoto na twarzy" :) odbiłem " a ty na spodniach i kurtce" :) no ale do sedna.
Wraz z nami biegało jeszcze 35 sztafet dziewcząt i 34 sztafety chłopców, reprezentujące inne szkoły ponadgimnazjalne
z Województwa. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy zajeli wysokie 15 miejsce. Wszyscy startujący dawali z siebie wszystko, widoczne to było po tym jak już oddali pałeczkę sztafetową koleżance (dze). Mieliśmy sztafetę która chyba najczęściej spadała na przysłowiowe "cztery łapy" w strefie zmian. Spowodowane to było wielkim zmęczeniem. Nie obyło się też, bez wizyt w karetce, które były skutkiem wiekiego wysiłku ( chwilowego "odlotu":),  jaki wszyscy zostawili na trasie, ale kilkuminutowy pobyt pod opieką specjalistów i organizm wracał do normy. 

 


Osoby biorące udział w Wojewódzkim Finale w Sztafetowych Biegach Przełajowych. 

Skład sztafey dziewczyn:

 


Emilia Schulz Ie
Ala Kubis If
Dorota Kwapisz Id
Natalia Targosz Ib
Martyna Maćkowiak IIf
Marta Murawska Id
Monika Pawelczyk IIIg
Weronika Jędryczka IId
Jagoda Krzystyniak IIIg
Kinga Cieślawska
Anna Wróbel


Skład sztafety chłopców:

Kacper Pluskota Ib
Hubert Tysiak If
Robert Tysiak If
Mikołaj Niemczal If
Szymon Dembiński IIe
Łukasz Kachel IIf
Konrad Tonkiewicz IIf
Jacek Gaćkowski IIf
Dawid Grodzki IIId
Wojtek Konury Id


Niestety w składzie są trzecioklasiści(stki) dla których (prawdopodobnie :) był to ostatni start w barwach Kopernika:(

Dziękujemy im za wszystkie starty w drużynie II LO i życzymy dalszego spełniania się poprzez sport.
A młodym i tym trochę starszym reprezentantom naszej szkoły życzymy dalszych sukcesów.
Ze sportowym pozdrowieniem.

 

#sport #lekkoatletyka #biegiprzełajoweGaleria zdjęć: