21.10.2014r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Leszna w Piłce Ręcznej Chłopców
w ramach XVI Licealiady. Do zawodów przystąpiło sześć szkół średnich z Leszna. A mianowicie:
II LO, ZSRB, ZST, I LO, ZSOŚ, III LO. W ubiegłych latach turniej rozbity był na trzy dni, tym razem organizator postanowił iż rozegrany będzie w ciągu jednego dnia. Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym, a więc do rozegrania było 15 spotkań. Na odprawie opiekunowie drużyn uzgodnili, że mecze będą trwały 15 minut, bez przerw. Mieliśmy do rozegrania pięć spotkań. Rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie. Chłopaki się nie oszczędzali, a świadczyć o tym mogą wyniki jakie padały i drobne kontuzje, jakich przy tak kontaktowym sporcie, niestety nie da się uniknąć. Przebieg rywalizacji:
W pierwszym meczu spotkaliśmy się z III LO z którym to wygraliśmy 12:9, następny mecz z I LO również wygraliśmy 8:5, po trzeciej wygranej z ZSRB 11:7 byliśmy liderami i faworytami turnieju, wystarczyło (tylko) wygrać mecz z ZSOŚ. Niestety, prawdopodobnie chwila dekoncentracji i przydarzyła nam się wpadka 11:8 w plecy. Jak się później okazało była ona brzemienna w skutkach. Ostatni mecz wysoko wygraliśmy z ZST 15:8, ale to niestety nie starczyło do wygrania turnieju:( Zajeliśmy II miejsce mając tyle samo punktów co zwyciezca turnieju ZSOŚ, ale bezpośredni mecz z nimi był na naszą niekorzyść. A więc:

1. ZSOŚ
2. II LO
3. III LO
4. ZSRB
5. ZST
6. I LO

Skład naszej drużyny:

Rafał Grzelczak         IIIC
Jakub Wieland           IIIC
Damian Maćkowiak     IIID
Jędrzej Wyskok         IIIC
Norbert Kłodnicki        IIG
Bartosz Kin                IIG
Sebastian Giera          IIF
Mikołaj Adamski         IE
Filip Tomaszewski       IE
Bartosz Malik             IIB
Jędrzej Góźdź            IIB

Przede wszystkim podziękowania dla chłopaków z 3 klas, którzy byli przez te lata rywalizacji
w piłce ręcznej filarami drużyny. A dla mlodych Wielkie Dzięki i życzymy dalszych sukcesów. Cała drużyna zasłużyła na gratulacje za wielki wkład i zaangażowanie w zdobyciu II miejsca.

Chłopaki głowy do góry i do przodu!