Dnia 14 września 2014r klasa IIa przygotowała apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W roli prowadzących, którzy przybliżyli nam historię oraz cel tego dnia, wystąpili Celestyna Janowska i Erwin Krawczyk. Dodatkowo nie mogło zabraknąć występu szkolnego zespołu The Kopernix, który zabawiał uczniów piosenkami o temacie edukacyjnym - „IV Liceum Ogólnokształcące” zespołu T-Love, oraz „Dzieci” Elektrycznych Gitar.
Co do tematu przewodniego apeli z okazji Dnia Edukacji Narodowej, pojawiało sie już wiele różnych pomysłów, jednak tym razem Kopernik stał się studiem legendarnej już „Familiady”. W rolę naszego Karola Strasburgera wcielił się Wojciech Ratajczak z II A, i czuł się w tym zadaniu jak ryba w wodzie. Było to emocjonujące starcie - po przeciwnych stronach wystąpili nauczyciele i uczniowie. Mieli oni okazję sprawdzić swój refleks oraz intuicję odpowiadając na różne pytania z dziedzin związanych ze szkołą i jej uczniami. Po zaciętej walce wygrała drużyna nauczycieli, jednakże z racji tego, iż był to odcinek specjalny, w finale wystąpiły obie drużyny i wspólnymi siłami uzyskały bardzo dobry wynik, wystarczający do zwycięstwa. Rozgrywka przebiegała w bardzo miłej atmosferze i dostarczyła świetnej rozrywki zarówno zawodnikom, jak i widzom.
W ramach nagrody uczestnicy otrzymali słodkie upominki, które zostały przekazane na cel charytatywny (czyli wsparcie zespołu The Kopernix :)).