W piątek 24 października 2014 r. w Auli Szkoły Muzycznej II stopnia im M. Karłowicza w Poznaniu odbył się finał XI Edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej. Organizatorem konkursu jest Szkoła Języków Obcych Program z Poznania ( dawniej Program-Bell i Bell Poznań) - renomowana szkoła językowa o ponad dwudziestoletnim doświadczeniu. Szkoła Języków Obcych Program współpracuje z brytyjską instytucją Bell International z siedzibą w Cambridge. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Ambasady Irlandii w Warszawie oraz Konsulatu w Poznaniu. Patronem medialnym Konkursu było Radio Merkury, które ustanowiło specjalną nagrodę dla najlepszego wykonania muzycznego tej jesieni. Fundatorami nagród XI Edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej były Ambasada Irlandii w Warszawie, Konsulat Irlandii w Poznaniu, irlandzka szkoła językowa The North West Academy of English z Derry w Irlandii oraz Szkoła Języków Obcych Program (dawniej Program-Bell).

Uczestnicy konkursu rywalizowali w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ich zadaniem było przygotowanie recytacji proponowanych przez organizatorów fragmentów poezji wybitnych poetów irlandzkich w języku angielskim lub własna interpretacja wykonań utworów muzycznych przedstawionych przez irlandzkich muzyków, piosenkarzy i poetów. Eliminacje do Konkursu odbyły się w dniach 20-22 października w siedzibie szkoły Program w Poznaniu. Z naszej szkoły w eliminacjach wzięły udział dwie uczennice klasy pierwszej z programem Matury Międzynarodowej. Marcelina Walkowiak przygotowała recytację utworu „The Thunder Shower” Dereka Mahon’a, a Marta Wawrzyniak recytowała słowa piosenki „The Town I Loved So Well” Phila Coultera.
Spośród 140 wykonawców biorących udział w eliminacjach do finału wybrano 39 występów. Marcelina i Marta znalazły się w gronie finalistów, obok uczniów głównie szkół poznańskich oraz szkół z Leszna, Gorzowa Wielkopolskiego, Gniezna, Wolsztyna i Książa Wielkopolskiego. Leszno w finale reprezentowały I LO, II LO i Gimnazjum nr 5. Poziom finałowych występów recytatorskich i muzycznych był bardzo wysoki, a Marcelina i Marta godnie reprezentowały naszą szkołę w konkursie, czego im gratulujemy!