W czwartek 30.10.2014 w „Koperniku” odbyła się coroczna impreza „Oldies”, której organizacją zajęła się klasa 2b. Tematem przewodnim były lata sześćdziesiąte oraz dziewięćdziesiąte. Trzeba zauważyć, że w przygotowywaniu wydarzenia brał udział każdy z uczniów klasy, dzieląc się na „specjalistów” od dekorowania auli oraz planowania atrakcji podczas imprezy. Można jednak śmiało powiedzieć, iż główną projektantką ozdób oraz osobą, która najbardziej zaangażowała się nie tylko fizycznie, ale i emocjonalnie w przygotowanie imprezy była Liwia Daczka.

Planowanym czasem rozpoczęcia imprezy była 17:30, a u wejścia znajdowały się dwa stoliki, przy których zasiadły osoby odpowiedzialne za odznaczanie, kto przyszedł oraz z jakiej był klasy, pobieranie opłaty w wysokości 2zł oraz czekolady, które to później przeznaczone zostały na cele dobroczynne, a także wręczanie tym osobom kuponów na jeden dowolny dzień bez pytania (były one zaprojektowane, aby wyglądały jak dolary, tyle że zamiast sławnego amerykańskiego prezydenta na „banknotach” widniała podobizna Macieja Grabiasa - również ucznia 2b). Każdy wchodzący był też znakowany na ręce w okolicach nadgarstka pieczątką z napisem „Oldies 2014”.

Osobą prowadzącą imprezę oraz oznajmującą kolejne jej części był Filip Czternasty, który, według opinii uczniów, świetnie wywiązał się ze swego zadania. Jednocześnie z rozpoczęciem imprezy rozpoczął się konkurs na najlepsze przebranie, trwający do godziny 19:00. Zaraz po przedstawieniu przez Filipa planu całej imprezy nadszedł czas na jego pierwszy punkt – taniec w rytm muzyki retro zapewnianej przez dwóch DJ’ów – Bartosza Malika oraz Macieja Paszka. Nie byli oni jednak jedynymi osobami odpowiedzialnymi za zapewnianie muzyki, były jeszcze dwa zespoły: „ The Kopernix” oraz „ The Black Wires”.

Zainteresowanie wszystkich zdobył również konkurs tańca Limbo, który wygrała Agnieszka Kruczyńska z klasy 1f, która do ostatniej chwili konkurowała z Olgą Dąbrowską z klasy 2b. Przed godziną 20:00 znów nadszedł czas na pokazanie swoich kroków tanecznych, wliczając w to uprzednie ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze przebranie. Wyłonił on dwoje zwycięzców, można powiedzieć „króla i królową balu”. Byli to: Miłosz Jąder z klasy 1f oraz Wiktoria Nachaj z klasy 1g. Kolejnym etapem imprezy było karaoke.

Pod koniec imprezy, a był on przewidziany na 21:00, Bartosz postanowił zrezygnować ze staromodnej muzyki i puścił coś bardziej nowoczesnego, ale również znanego. Widząc, że wszyscy bawią się równie dobrze i energicznie jak wcześniej, obaj DJ’je zdecydowali się zrobić coś szalonego – rzucić się w tłum ze sceny. Chyba będzie to coś, co zapamiętają na całe życie, ponieważ wszyscy przenieśli ich przez cała aulę na rękach, dosłownie jak na prawdziwym koncercie i jak oboje mówią, było to niezwykłe uczucie.

Impreza zakończyła się planowo, wszyscy wyszli zmęczeni tańcem i zabawą, ale również zadowoleni. Wszyscy pierwszoklasiści zapytani o ich wrażenia z „Oldies” wyrazili swoje zadowolenie,, więc jest to powód do olbrzymiej radości dla klasy 2b.

Relacja: Jędrzej Góźdź, kl. 2B

Zdjęcia: Malwina Przybylska kl. 3C