Podsumowując I semestr roku szkolnego 2014/2015 uczniowie II LO mogą pochwalić się następującymi sukcesami w naukach humanistycznych:
Katarzyna Stanek z 3 A jest już finalistką etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o III RP, finał odbędzie się 21.03.2015 r. Nagrody dla laureatów to indeksy na PRAWO.
Marcin Różycki z 3 A, Szymon Karolewicz z 3 F, Rafał Bekier z 2 A, Erwin Krawczyk z 2 A i Wojciech Ratajczak z 2 A zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej, która odbędzie się 10.01.2015 r. etap pisemny i 14.01.2015 r. etap ustny. W dotychczasowej historii olimpiad przedmiotowych zdarzały się przypadki, że dwie osoby z naszej szkoły zdobywały awans do finału centralnego z jednego przedmiotu. Tym razem jest tak silna ekipa, że liczymy na ustanowienie nowego rekordu!
Magdalena Woźna z 3 A brała udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, jednak nie udało się jej zakwalifikować do etapu centralnego.
Po dwóch rundach Ligi Historycznej nasza drużyna jest na pierwszym miejscu. Więcej informacji na ten temat znajduje się w osobnym artykule.