Dnia 10 grudnia 2014 r. odbyła się trzecia i niestety już ostatnia wigilia klasy 3c. Po raz drugi udało się zorganizować to szczególne spotkanie w Schronisku Młodzieżowym „Morena” w Osiecznej, gdzie przywitała nas iście zimowa aura i pierwszy tej zimy śnieg. Uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią p. Agnieszką Jąder gościli w czasie wigilii po raz kolejny p. Magdalenę Lamel-Bukowską.
Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. Wszyscy byli bardzo przejęci i pragnęli, by ten wspólny wieczór był jak najbardziej udany i zapadł każdemu w pamięci. W organizacji tej klasowej wigilii dużym wysiłkiem wykazali się rodzice uczniów, którzy przygotowali wspaniałe wigilijne potrawy. Na stole były ryby, krokiety, pierogi, sałatki i rożnego rodzaju słodkości. Nie zabrakło oczywiście uwielbianych przez uczniów mandarynek i.... pysznej kiełbaski zapewnianej, jak zwykle, przez Andrzeja. Kolację rozpoczęły życzenia wygłoszone przez p. Jąder, p. Lamel-Bukowską oraz przewodniczącą klasy Asię Kłos. Następnie uczestnicy wigilii złożyli sobie osobiste życzenia i przełamali się opłatkiem. Po zjedzonej kolacji przyszedł czas na długo wyczekiwane prezenty, które uczniowie przygotowali sobie nawzajem. Klasowym Mikołajem został w tym roku duet w składzie Kuba Moszak i Kuba Wieland. Resztę wieczoru młodzież spędziła rozmawiając, śmiejąc się i oglądając mało świąteczny serial Kryminalni. Nie zabrakło nocnej kawy, rozmów w kuchni i oczywiście tradycyjnego ping-ponga. W czwartek około godz. 8.00 uczniowie wstali, ubrali się i przygotowali wspólne śniadanie. Po godz. 10.00 wszyscy pożegnali się i opuścili schronisko.
Wigilia klasowa była jak najbardziej udana dzięki wysiłkowi włożonemu przez uczestników, a także wspaniałej i ciepłej atmosferze, która towarzyszyła wszystkim przez cały pobyt w Osiecznej.

Zdjęcia: Malwina Przybylska 3c