16.12.14 r. klasa 1b pod opieką wychowawczyni p. Iwony Rakowskiej oraz p. Magdaleny Pacholczyk udała się na klasową wigilię do Schroniska Młodzieżowego ,,Morena” w Osiecznej. Pierwsza nasza wieczerza upłynęła nam w miłym, wesołym nastroju.

Około godziny 18 we wtorek zaczęliśmy przygotowania do kolacji wigilijnej. Kuchnią zarządzała zgrana ekipa, która sprawnie podgrzała i przygotowała zrobione wcześniej przez nas potrawy. Mogliśmy więc zasiąść do stołu wprost uginającego się pod ciężarem karpia, sałatek warzywnych, pierogów czy kapusty z grzybami. Jednak zanim to nastąpiło, życzenia wygłosiła wychowawczyni klasy, p. Pacholczyk oraz przewodniczący klasy, Kacper Pluskota. Następnie każdy przełamał się opłatkiem z kolegami i koleżankami z klasy, co trwało bardzo długo i niewątpliwie jeszcze bardziej rozbudziło nasze apetyty. Po wieczerzy Dawid, Ola, Kacper i Szymon przybrali role Mikołaja, Mikołajki oraz dwóch wiernych reniferów. Prezenty, które robiliśmy sobie wzajemnie, otrzymaliśmy i my i panie nauczycielki.

Kolejnym punktem wyjazdu było wspólne kolędowanie przy gitarze i harmonijce oraz zjedzenie ciast, pierniczków i mandarynek. Czas wolny spędziliśmy grając w ping-ponga, śpiewając oraz słuchając muzyki. Przed północą rozpoczęliśmy nocny maraton wszystkich części ,,Władcy Pierścieni”, który przetrwali tylko najmocniejsi i najbardziej wyspani z nas. Trwał on prawie do świtu, około godziny 9 zjedliśmy przygotowane przez kolejną ekipę śniadanie i rozpoczęliśmy przygotowania do wyjazdu.

Pierwsza nasza wigilia klasowa była bardzo udana. Minęła nam ona w przyjemnej świątecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w tym samym miejscu i w tym samym składzie, by świętować kolejne Święta Bożego Narodzenia.


Tekst: Marta Andrzejewska
Zdjęcia: Marta Wawrzyniak