Profilaktyka przemocy wobec kobiet (także przemocy na randce)to problematyka kolejnego warsztatu. Zagadnienia, którym prowadzący poświęci uwagę to: rodzaje przemocy, mity na temat przemocy, przemoc na randce, jak nie stać się ofiarą? gdzie szukać pomocy?


Tych,którzy chcą uczestniczyć w najbliższym spotkaniu, proszę o kontakt (gabinet pedagoga).Czym jest Strefa Młodzieży? Większość z Was już dobrze wie. Dla tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tego typu spotkaniach przypominam: jest projektem profilaktyczno-edukacyjnym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej realizowanym od pięciu lat i skierowanym do młodzieży ponadgimnazjalnej, rodziców oraz nauczycieli.

Zajęcia prowadzi Michał Pozdał - psychoterapeuta, seksuolog, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Pracuje z młodymi osobami, które przeżywają różnego rodzaju trudności okresu dorastania a także ich rodzinami. Od pięciu lat prowadzi Spotkania Psychologiczne w Strefie Młodzieży. Odpowiada na listy czytelników w młodzieżowym magazynie "Bravo".

Współautorka programu jest Małgorzata Ohme - psycholog rozwojowy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Zajmuje się psychoedukacją w zakresie prowadzenia warsztatów dla młodzieży, nauczycieli i rodziców oraz psychoterapii dzieci, młodzieży i rodzin. Interesuje się także psychodietetyką. Obecnie prowadzi program telewizyjny "Okiem Ohme".