W dniach 7 i 8 lutego odbyły się okręgowe zawody Olimpiady Geograficznej. Naszą szkołę reprezentowały dwie osoby - Weronika Woźniczak z 2f i Mikołaj Domagała z 2d. Zawody trwały dwa dni i odbywały się w kilku etapach. W sobotę miały miejsce 3 podejścia pisemne. Do etapu drugiego w niedzielę zakwalifikowało się około 20 osób, w tym Mikołaj. Niestety, Weronika nie uzyskała wymaganej liczby punktów. Jednak nie zrażając się tym i będąc bogatszą o nowe doświadczenia (i kilka książek) przygotowuje się do kolejnej OG w przyszłym roku.
Wracając do Mikołaja, już w sobotę uzyskał najlepszy wynik wśród wszystkich uczestników. Jak sam przyznał było to dla niego samego zaskoczenie.
W niedzielę dzierżąc koszulkę lidera nie poddał się presji. Mimo wczesnej pory (wyjazd o 5.44 rano), niesprzyjających warunków pogodowych (może przeciwnicy chcieli nas zatrzymać w Lesznie?) oraz trudnego quizu wraz z publiczną prezentacją pracy I etapu, ukończył konkurs na najwyższym miejscu.
Teraz oczekujemy potwierdzenia z Komitetu Głównego OG, że Mikołaj został zakwalifikowany do centralnego etapu, który odbędzie się 23-26 kwietnia 2015 r. w Krośnie (podkarpackie).
Gratulacje!!