Jak co roku, w okresie karnawału, gościliśmy w murach Kopernika podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych. Tym razem zaproszenie na balik przyjęły dzieci ze świetlic działających przy szkołach podstawowych nr : 4, 6, 7, 10, 12 i 13, świetlicy „Centrum” z Leszna oraz ze świetlic w Garzynie i Belęcinie.
Konferansjerzy Dorota Nalewska z 3a oraz Jakub Szczepański z 1e uroczyście rozpoczęli balik, witając znamienitych gości : pana wiceprezydenta Adama Mytycha, przedstawicielki Biura ds.Uzależnień panie Bożenę Moksiewicz i Izabelę Adamczak, dyrekcję II LO, opiekunki świetlic, grono pedagogiczne Kopernika , wolontariuszy i przede wszystkim dzieci.
Przez cały balik dzieci miały sposobność potańczyć, wziąć udział w konkursach i loterii fantowej. Dużą atrakcją okazał się kącik malowania twarzy. Niespodzianką dla uczestników baliku był pokaz zumby w wykonaniu instruktorki fitness p. Martyny Frąckowiak. Dzieci z ogromnym entuzjazmem przyłączyły się do tańca i bez problemu bardzo szybko opanowały układy taneczne zumby . W przerwach między zabawami dzieci czekał poczęstunek w postaci ciepłych kiełbasek, łakoci i pysznych przekąsek.
Oprawę muzyczną baliku przygotowała Marta Koronowska z 3e, a balik zorganizowali, wspólnie z opiekunkami wolontariatu, oraz pomagali przeprowadzić wolontariusze ze Szkolnej Grupy Wolontariatu „Podaj Dłoń”.