W poniedziałek, 16 marca, z samego rana wybraliśmy się do Poznania. W skład wycieczki wchodziły klasy IB-owskie: 1B i 2B, pod opieką pani Iwony Rakowskiej oraz pani Wiesławy Kubicy. Celem wyjazdu był Teatr Apollo, a w nim anglojęzyczny spektakl "The Wave".

Spektakl "The Wave" został przedstawiony przez grupę TNT Theatre Britain. Mimo niskiego budżetu (całą scenografię stanowiły kartony), aktorzy byli prawdziwymi profesjonalistami. Jeden z nich - Oliver Kennedy - nawet współpracuje z BBC.

"The Wave" to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach z 1967 roku. Nauczyciel historii w jednej z brytyjskich szkół postanowił przeprowadzić eksperyment i uświadomić uczniów, na czym polega nazizm. Doświadczenie, które z założenia miało być tylko krótkotrwałą zabawą, niestety po krótkim czasie wymyka się spod kontroli. Główne przesłanie spektaklu to zarazem ostrzeżenie dla młodych ludzi, których rozum jest bardzo podatny na manipulację.

Spektakl zdecydowanie bardziej nam przypadł do gustu, niż poprzedni przygotowany przez tę samą grupę - "The Frankenstein", który widzieliśmy pod koniec października 2014 roku. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli kolejną okazję, żeby zobaczyć spektakl w wykonaniu TNT Theatre Britain.
 

Michał Frąckowiak, 2B

 

#teatr #wyjazdydoteatruGaleria zdjęć: