Juliusz Gosieniecki - uczeń klasy 1 B, jednocześnie zawodnik Klubu Pływackiego Astromal Akwawit Leszno, osiągnął podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Gliwicach minimum kwalifikacyjne ustanowione przez Polski Związek Pływacki do reprezentowania naszego kraju na Pierwszych Igrzyskach Europejskich, organizowanych przez Europejski Komitet Olimpijski. Zawody odbędą się w stolicy Azerbejdżanu - Baku.

Juliusz będzie reprezentował nasz kraj w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym. Wraz z Pawłem Sendykiem, Michałem Brzusiem i Michałem Chudym znalazł się w pierwszej czwórce finałowej rywalizacji na 100 m stylem dowolnym. Zawodnicy uzyskali łączny czas 3:16.61, lepszy od wymaganego przez PZP o ponad półtorej sekundy (limit 3:18.28).

Początek rywalizacji na pięknej olimpijskiej pływalni w stolicy Azerbejdżanu, mogącej pomieścić ponad dwa tysiące widzów, zaplanowany jest na 23 czerwca. Skład sztafety musi być zatwierdzony przez Polski Związek Pływacki oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki

W chwili obecnej czekamy na oficjalne powołanie Juliusza Gosienieckiego do reprezentowania Polski w Igrzyskach. Trzymamy kciuki!
 
#sport #pływanie