Uczniowie "Kopernika" wzięli udział w wycieczce szkolnej do Warszawy, gdzie mogli zwiedzać wystawę stałą Muzeum Żydów Polskich Polin. W trakcie zwiedzania, mogliśmy poznać dzieje osadnictwa Żydów w Polsce oraz Europie, w nowym muzeum szczególnie dużo uwagi poświęcono kulturze narodu wybranego oraz życiu codziennemu od średniowiecza, aż po XX wiek. Oprócz wizyty w Muzeum, zwiedzaliśmy stare miasto, zobaczyliśmy historyczne budynki takie jak: siedziba Banku Polskiego z 1828r., czy słynny Arsenał. Niewątpliwym gwoździem wycieczki była jednak wizyta w gmachu Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza 17, gdzie wzięliśmy udział w nagrywaniu programu Tomasza Lisa. Uczniowie naszej szkoły mogli zasiąść na słynnych fotelach studyjnych o co zostali poproszeni przez reżyserów, następnie już jako publiczność mogliśmy wysłuchać dyskusji prowadzonej przez redaktora Lisa z zaproszonymi gośćmi: p. Joanną Muchą, p. Ryszardem Kaliszem i p.Ryszradem Petru. Tematem dyskusji były wyniki wyborów oraz miejsce i rola Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach. Politycy wraz z prowadzącym zastanawiali się nad konsekwencjami zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.
Przed rozpoczęciem nagrywania mieliśmy jeszcze chwilę, aby porozmawiać z Panem Lisem, który jak wszyscy wiemy jest fanem pewnej drużyny żużlowej z województwa lubuskiego i był również pewien zwycięstwa w zbliżającym się meczu z naszą drużyną Unią Leszno. Pan Robaczyński zauważył (proroczo!), że ze sportem aż do ostatniej chwili nic nie jest pewne i przekonywał p. Lisa, że wszystko jeszcze może się zdarzyć co do wyniku meczu.
Po zakończeniu emisji programu ruszyliśmy w drogę powrotną i o godzinie 5 rano byliśmy na miejscu przed naszą szkołą, gotowi na nowe wyzwania edukacyjne.

#wycieczkih

#wycieczkiw