W dniach 10 – 12 czerwca 2015 roku grupa 19 uczniów z klasy 1D pod opieką wychowawczyni pani Arlety Drgas oraz pani wicedyrektor Jolanty Tonkiewicz udała się na wycieczkę do Republiki Czeskiej.
Uczniowie w znakomitych humorach stawili się o godzinie 6.50 w miejscu zbiórki przy stadionie żużlowym imienia Alfreda Smoczyka, by o godzinie 7.00 wyruszyć na wycieczkę pełną atrakcji. W czasie podróży wszyscy mogli wysłuchać wielu ciekawostek, którymi zainteresował nas pilot- pan Kazimierz. Przez całą drogę uczestnikom dopisywał bardzo dobry humor. Pierwszy punktem programu było Skalne Miasto nad Metują. Uczniowie mogli podziwiać tam liczne skały, uformowane przez naturę w fantazyjne kształty, jak na przykład Dzban czy Bliźnięta. Zabawne było dostrzeganie podobieństw do nazw rzeczy lub osób, które nadano skałom. Trzeba było wykazać się wybujałą wyobraźnią. Jednak największą atrakcją okazał się przepływ „Titanikiem II” po jeziorku górskim, który bardzo spodobał się uczestnikom wycieczki. Zmęczeni, ale zadowoleni po kilkugodzinnym zwiedzaniu udali się do Korenowa, do hotelu Cert. Wieczorem wszyscy spotkali się przy ognisku. Były pieczone kiełbaski, śpiewy i dużo śmiechu. W doskonałych humorach wszyscy pożegnali kończący się dzień.
Drugiego dnia po śniadaniu uczniowie udali się do Pragi. Na początku zwiedzali Hradczany – jedną z najstarszych i najbardziej znanych dzielnic stolicy Czech. Podziwiali Zamek Praski, katedrę św. Wita, Złotą Uliczkę. Kolejnym punktem wycieczki był Most Karola z ozdobnymi barokowymi rzeźbami, który jest połączeniem dwóch dzielnic Mala Strana i Stare Mesto. Spacer po zabytkowym Starym Mieście uwieńczyli obejrzeniem słynnego zegara „Orloj”. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do hotelu.
Ostatniego dnia uczniowie zwiedzili Bozkovske Jaskinie Dolomitowe, gdzie podziwiali niesamowite formacje skalne. Zwieńczeniem tej interesującej wycieczki było zwiedzanie Harrachova. Uczniowie mieli tam przyjemność podziwiać kilkumetrowy Mulmanski Vodospad oraz wjechać wyciągiem krzesełkowym na platformę widokową, z której zobaczyli panoramę miasta i skocznie narciarskie. Było to ogromną atrakcją dla fanów skoków narciarskich, a widoki zapierały dech w piersiach.
Przez całe trzy dni uczniom dopisywała piękna, słoneczna pogoda, co wprowadziło wszystkich w wakacyjny klimat. Aż żal było wracać do domu. Według uczniów Id wycieczkę można zaliczyć do udanych, dlatego już planują kolejny wyjazd..

Relacja: Dominika Łuczak i Amanda Turkowiak

 

#globetrotter