16 września 2015 roku wzorem ubiegłego roku wybraliśmy się z uczniami klas trzecich, którzy realizują program rozszerzony z geografii, na warsztaty terenowe do Boszkowa.

Warsztaty wstępnie zaplanowane na czerwiec ubiegłego roku z przyczyn technicznych musiały zostać przełożone na obecny rok szkolny, co ostatecznie okazało się strzałem w dziesiątkę.

Grupa 54 osobowa, wyposażona w długopisy i karty pracy, na czele z czwórką niezwykle rock-and-rollowych nauczycieli (p. Arleta Drgas, p, Bartłomiej Kopaczyński, p. Grzegorz Pawlicki i p. Marlena Kurowska), którzy przywdziali strój sportowy, i z profesjonalnym sprzętem (rura PCV, wiadro, miarka kuchenna i łopata) oraz z jeszcze bardziej profesjonalnym sprzętem (GPS, odczynniki chemiczne i miara), zebrała się na dworcu kolejowym punktualnie o godzinie 9:30 i ruszyła ku przygodzie.

Po sprawnej podróży, negocjacjach z panem konduktorem (okazało się, że jednak nie każdy legitymacje posiada), dotarliśmy na miejsce, zaopatrzyliśmy się w prowiant na cały dzień w jedynym otwartym w Boszkowie sklepie i udaliśmy się na plażę. Tam podzieliliśmy się na grupy i zaczęliśmy pracę. Karty pracy zawierały zadania z elementami meteorologii, kartografii, pedosfery, hydrosfery i turystyki. W między czasie wykonaliśmy masę zdjęć, nagraliśmy filmiki, niektórzy zdążyli zjeść pizzę, a że pogoda dopisywała, muśnięci słońcem, po czterech i pół godzinie udaliśmy się na dworzec kolejowy i rozpoczęliśmy podróż powrotną.

W ocenie nauczycieli warsztaty wypadły bardzo dobrze, ale ważniejsza jest ocena samych zainteresowanych, a uczniowie potwierdzili pozytywne wrażenia nauczycieli.

Wnioski na przyszły rok: warsztaty terenowe organizować we wrześniu a pogodę zamawiać z dużym wyprzedzeniem.