W środę 14 października 2015 z okazji Dnia Edukacji Narodowej Parlament Uczniowski II LO zorganizował Przegląd Talentów Kopernika. Imprezę poprowadzili debiutujący w roli konferansjerów Alicja Mycka z kl. 2g i Jakub Prasał z kl. 2f. Swoje wystąpienie rozpoczęli życzeniami skierowanymi do Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego Kopernika, a Zygmunt Aszkiełowicz - przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – przekazał kwiaty na ręce Pani Dyrektor Krystyny Łasowskiej.

Pierwszym wykonawcą Przeglądu Talentów byli reprezentanci klasy2b, a zarazem członkowie szkolnego zespołu The Kopernix. Zaprezentowali utwór „Fire” zespołu Kasabian. Następnie Marta Murawska z klasy 2d zaczarowała wszystkich subtelnym układem tańca współczesnego.
W klimaty rodem z Blues Brothers wprowadził słuchaczy Cezary Kamieniarz z klasy 1b, który zaprezentował swoje umiejętności gry na saksofonie. W niezwykle trudnym utworze z repertuaru Anny German – „Tańczące Eurydyki” brawurowo swoje możliwości wokalne zaprezentowała Sandra Toś z klasy 1a. Natomiast Victoria Wiśniewska z 2a i Kuba Szczepański z 2e po raz kolejny udowodnili, że świetnie dopełniają się na scenie. Usłyszeliśmy ich w połączonych utworach „Sail” i „Crazy in love”.

Pokaz tańca latynoamerykańskiego zaprezentowali Kamil Zawistowski z 3b oraz jego partnerka Julia Bunikowska z liceum gostyńskiego. Kolejny występ wokalny opierał się na utworze Whitney Houston – „I wanna dance with somebody” . Wykonały go Zuzanna Kalinowska z 1g oraz Agata Ratajczyk z 1b. Weronika i Dominika Wojciechowskie z klasy 2g zaprezentowały się w układzie tanecznym w stylu hip-hopowym.

Piotr Klimkowski z kl. 1d, który już w młodym wieku występował dwukrotnie na jednej scenie z zespołem Dżem, zagrał na harmonijce ustnej utwór „Shape of my heart” z repertuaru Stinga, przy akompaniamencie gitary nauczyciela języka angielskiego, pana Dariusza Różnickiego oraz wokalu Victorii Wiśniewskiej.

Na koniec tego tak różnorodnego przeglądu przenieśliśmy się na Daleki Wschód, a konkretnie do Korei, skąd wywodzi się sztuka walki, jaką jest taekwondo. Nikodem Kucharski z 1e i Filip Matusiak z 2c mieli okazję pochwalić się swoimi sportowymi umiejętnościami i zafundować widowni niezwykłe emocje. I tym mocnym akcentem zakończył się Przegląd Talentów Kopernika, który nie pozostawił wątpliwości, że wśród uczniów i uczennic II LO nie brakuje niezwykle uzdolnionych młodych osób.

Zdjęcia: Patrycja Fortecka z kl.2a