Uczniowie naszego liceum juz po raz drugi mieli zaszczyt gościć w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu na uroczystości podsumowującej drugą edycję konkursu 'Liga Angielska' . Podobnie jak w ubiegłym roku nasza drużyna zajęła wysokie drugie miejsce w rywalizacji 28 wielkopolskich liceów, potwierdzając tym samym doskonałą znajomość języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych. Szymon Karolewicz, Maciej Grabias, Michał Brudło, Paweł Kaube, Jan Szymczak , Mateusz Wielebinski oraz Aleksandra Sadowska przez cały ubiegły rok szkolny reprezentowali Kopernika w 7 rundach Ligi Angielskiej- konkursu zorganizowanego w ramach projektu Uniwersytet w Twojej Szkole. Zwycięzcami konkursu po raz drugi zostali licealiści z XVI LO w Poznaniu, a trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z liceum w Międzychodzie. Wkrótce rusza kolejna edycja Ligi Angielskiej.