22 października 2015 to szczególna data w historii pływania w naszym liceum.
To właśnie tego dnia na pływalni przy SP7 rozegrane zostały coroczne mistrzostwa Leszna w sztafetach pływackich na dystansie 10X50 m stylem dowolnym.

Można powiedzieć, że jakoś zawsze brakowało nam szczęścia, mimo iż do naszej szkoły uczęszczało wielu znakomitych zawodników.

Rokrocznie stawaliśmy na drugim miejscu podium przegrywając walkę o złoty medal z I LO. Czasami były to 2-3 sekundy, czasami długość basenu.

Mając w tegorocznym składzie pływaków aktualnie trenujących oraz kilku, którym jeszcze niedawno wstawanie o 5 rano nie przeszkadzało w normalnym funkcjonowaniu ostrzyliśmy sobie zęby na medal z cenniejszego niż srebro kruszcu.

Sztafeta składała się z 5 dziewcząt i 5 chłopców.

Jako, że w naszej szkole uczy się wielu pływaków, a i do klas pierwszych napłynął świeży narybek mogliśmy pozwolić sobie na wystawienie 2 zespołów.

O ile o dyspozycję chłopaków nie musieliśmy się martwić (było z czego wybierać ) o tyle forma dziewcząt (szczególnie tych nietrenujących) pozostawała wielką niewiadomą.

Przeliczane, sumowane i porównywane przed zawodami czasy napawały optymizmem.
Jednakże sport jest nieprzewidywalny i nie raz udowadniał, że trzeba mieć w sobie sporo pokory.

Pierwsze200 m – prowadzenie, później do wody wskoczyła reprezentantka I LO
( zawodniczka z pierwszej ósemki w kraju) Oliwia Miler, która wyprowadziła swoją sztafetę na prowadzenie.

Na szczęście w zanadrzu mieliśmy zawodników, którzy legitymują się czasem poniżej 26 sekund na 50 m i dziewczynami pływającymi ok. 31 sekund więc ze spokojem, choć niewielkim niepokojem czekaliśmy na ostatnie zmiany.

Stopniowo odrabialiśmy stratę i gdy do wody jako ostatni wskoczył reprezentant Polski Julek Gosieniecki wiedzieliśmy, że to będzie nasz dzień.


Udało się zwyciężyć i awansować do finału wojewódzkiego.

Jedziemy z nadziejami i szansą na podium...... na którym stopniu – okaże się 10 listopada w Poznaniu.


Do basenu wskakiwali:

JULIUSZ GOSIENIECKI 2B
MATEUSZ KALINOWSKI 3E
MIKOŁAJ WALIGÓRA 3E
MICHAŁ WRÓBEL 3E
CZAREK KAMINIARZ 1B
KRYSTIAN ZAREMBA 1E
MARCIN KAŹMIERCZAK 2E
TOMEK KRUK 2F
JĘDRZEJ OLEJNICZAK 1F
JAKUB NITA 1G


JOASIA PUSIAK
WERONIKA WOŻNICZAK
ANIA WRÓBEL
ZOSIA HENDZELEK
ULA SZYSZKA
MAGDA NALEWAJ
MARIANNA MAJEWSKA
MARTA MURAWSKA
ADA SZYMAŃSKA
ZUZIA KALINOWSKA

Filmik z zawodów nakręcił Konrad Waściński, który z powodu kontuzji mógł tylko z trybun wspierać swoich kolegów i koleżanki