„Do matury pozostało jeszcze tylko 166 dni!” wygłosiła przez mikrofon prowadząca, rozpoczynając kolejne w historii naszej szkoły Połowinki, tym razem dla rocznika ’98. 20 listopada o godzinie 18 wszyscy chętni drugoklasiści mieli okazję bawić się wspólnie przy dźwiękach głośnej muzyki oraz świętować fakt, że każdy z nich przebrnął już przez połowę nauki w liceum.

Tematyką imprezy było Hollywood oraz amerykańskie kasyno, którego klimatem nasiąknęła cała sala. O wspaniały wystrój i dopasowane dekoracje zadbały klasy 2g oraz 2f. Wiele dni pracy przyniosło wymarzony efekt i dzięki pięknym malunkom na ścianach, odpowiedniemu oświetleniu, jak również drobnym elementom na stołach, takim jak karty czy żetony do gry, każdy mógł wczuć się w klimat kolorowych iluminacji rodem z Los Angeles czy San Francisco.

Połowinki tradycyjnie rozpoczęły się od przywitania wszystkich obecnych przez prowadzących, Krystiana Markowiaka z klasy 2e oraz Maję Karmińską z klasy 2g, oraz od przemówienia pani dyrektor Krystyny Łasowskiej, pełnego refleksji na temat upływającego czasu oraz szkolnych tradycji. Następnie nadszedł czas na wspólny posiłek, serwowany nam przez chętnych uczniów i uczennice klas pierwszych. Zanim zasiedliśmy jednak wspólnie do stołów, nogi części obecnych porwały się do tańca i mimo zaburzenia planu, zabawa zaczęła się jeszcze przed jedzeniem. Po pierwszej, otwierającej piosence, nie mieliśmy wyboru i musieliśmy udać się na posiłek, mając jednak w pamięci, by jeść jak najszybciej :)

Następnie przyszedł już czas na wspólną zabawę w rytmie muzyki wybranej dla nas specjalnie przez Krystiana Szpurka, absolwenta „Kopernika”, który wspaniale prowadził główną część imprezy, przyjmując dedykacje na utwory oraz zabawiając wszystkich uczestników. Parkiet niemal natychmiast zapełnił się uczennicami i uczniami i mało kto siedział przy stole czy podpierał ścianę. Muzyka z różnych dekad nastrajała do tańca tak w grupie, jak i w parach, dzięki czemu wszyscy mogli się bawić, niezależnie od dźwiękowych upodobań.

O 21 wszyscy uczniowie powrócili do stołów by wziąć udział w części artystycznej, zorganizowanej przez klasę 2b oraz klasę 2e. Wszystko odbyło się w klimacie kasyna, gdzie w trakcie artystycznego show, przedstawionego przez utalentowane tancerki z klasy 2c, doszło do morderstwa na właścicielu kasyna. W poszukiwaniu sprawcy brały udział wszystkie klasy, a publiczność miała okazję być częścią aktorskiego show. Część artystyczną uświetniły występy niezastąpionego szkolnego zespołu The Kopernix.

Mimo, że koniec imprezy zaplanowany był na 23.30, zabawa przedłużyła się do północy. Gdy zegar zabił już dwanaście razy, wszyscy udali się do domów, szczęśliwi i zadowoleni. Połowinki po raz kolejny okazały się udanym wydarzeniem, podczas którego szkolna społeczność po raz kolejny miała okazję do integracji i wspólnej zabawy, a każdy drugoklasista mógł na własnej skórze odczuć przedsmak przyszłorocznej studniówki.