Dnia 2.03.2016 roku w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowia, którego tegoroczne obchody połączone zostały z kampanią pt. „Drugie życie”. Zgodnie z ideą wydarzenia, uczniowie klasy IIG przygotowali stoiska tematyczne, na których zaprezentowane zostały zagadnienia związane ze zdrowiem.
Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, mogli skorzystać z możliwości zbadania ciśnienia krwi, zmierzenia poziomu glukozy, a także uzupełnić swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dodatkowymi atrakcjami była możliwość zagłębienia się w tematykę diety wegańskiej i wegetariańskiej oraz diety bezglutenowej. Chętni mogli również poznać ofertę Fitness Clubu SPORTING i dowiedzieć się, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.
Najważniejszym elementem dnia była jednak prelekcja przeprowadzona przez doktora Piotra Suszczewicza- specjalistę chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej z Poznania oraz wykład pani dietetyk Katarzyny Skrzypczak.
Nie pierwszy raz w Koperniku odbyła się akcja podpisywania oświadczeń woli, która zakończyła się bardzo pozytywnie. Wielu uczniów oraz nauczycieli wyraziło zgodę na zostanie dawcą narządów, co jest równoznaczne z możliwością uratowania życia innym osobom. Śmiało można więc powiedzieć, że motywem przewodnim tego dnia zostało anglojęzyczne hasło:
„Don’t take the organs to heaven… Heaven knows we need them here!”

Opracował: Jakub Wrocławski IIG
Opieka: p. Beata Dżumaga
Zdjęcia: Patrycja Fortecka IIA