21 kwietnia 2016r wolontariusze II LO mieli przyjemność pomóc w przeprowadzeniu Regionalnego XVI Turnieju Piłki Nożnej Drużyn 7-osobowych Olimpiad Specjalnych Polska Wielkopolskie. Wydarzenie miało miejsce na terenie Kompleksu Sportowego im. Zdzisława Adamczaka w Lesznie-Zaborowie. Po wprowadzeniu drużyn i ich przedstawieniu , uroczystość rozpoczęcia uświetniły przemówienia wiceprezydenta Miasta Leszna p. Piotra Jóźwiaka, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Lesznie p. Wioletty Lewandowskiej oraz Dyrektora Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie – Poznań p. Natalii Nowak. Po części artystycznej, na którą złożył się występ mażoretek, wniesiona została flaga Olimpiad Specjalnych. Tym samym Turniej został rozpoczęty.
Od samego początku mogliśmy zaobserwować zażartą walkę ze strony wszystkich drużyn, opierającą się jednakże przede wszystkim na grze fair play. Atmosfera Turnieju również była niezwykle przyjazna. Na placu gry mieliśmy okazję obejrzeć drużyny , które mają na swoim koncie rozegrane mecze na boiskach w Chinach podczas Mistrzostw Świata, Rosji, Gruzji bądź Irlandii. Wzbudziło to niezwykły podziw w moich oczach i jeszcze większą chęć doprowadzenia do tego , by przebieg Turnieju poszłedł zgodnie z planem i żeby wolontariusze wywiazali się doskonale z powierzonych im zadań. A do nich należało między innymi przygotowanie Kompleksu do zawodów , sędziowanie meczów, obsługa biura zawodów czy pomoc uczestnikom.
Całe przedsięwzięcie uważam za niezwykle udane i z pewnością w przyszłym roku z chęcią zgłosimy się do pomocy.

Relacja : Marcin Szymański , 1a
Więcej informacji na stronie :http://wielkopolskie-poznan.olimpiadyspecjalne.pl/kim-jestesmy/aktualnosci/4229/rozgrywki-pilkarskie-w-lesznie